Obchodní podmínky

Všeobecné podmínky pro nakupování prostřednictvím e-shopu KVĚTINYM.cz jsou v souladu s § 273 obchodního zákoníku č.513/1991 Sb. ve znění pozdějších předpisů, součástí kupních smluv uzavřených na základě objednávky zákazníka mezi eshopem PLEVEL.CZ a KVETINYM.cz provozovaný firmou KVĚTINY M, spol. s. r. o.,Nad Botičem 23, Praha 10 jako dodavatelem a zákazníkem, jejichž předmětem je dodávka zboží dle výběru na www.plevel.cz

 

Platbu je možné realizovat buď v

- hotovosti nejpozději při převzetí zboží přímo v kamenném obchodě

- v hotovosti při dodání objednaného zboží kurýrní službou 

- bankovním převodem na účet firmy Květiny M s.r.o 

- platební kartou v kamenném obchodě

 

Vlastnické právo ke zboží přechází na odběratele dnem zaplacení kupní ceny. Dnem zaplacení je den připsání částky odpovídající kupní ceně vč. DPH na účet prodávajícího nebo převzetí platby v hotovosti.

 

Dodací lhůta se pohybuje dle charakteru a množství zboží. Čerstvé květiny z Plevel.cz od 1 hodiny, v závislosti na výběru doručení zákazníkem, ostatní zboží z KVĚTINY M od 1 do 7dnů od zaslání objednávky. Vzhledem k nabízeného sortimentu nelze garantovat nevyprodání skladových zásob - v případě vyprodání bude zákazník kontaktován telefonicky či mailem pro možnost úpravy objednávky, nebo její stornování.

 

Kupující má právo stornovat objednávku bez udání důvodu kdykoli před jejím závazným potvrzením. Po závazném potvrzení objednávky jen v případě, že prodávající nesplní podmínky dodání. V případě stornování potvrzené objednávky je kupující povinen uhradit prodávajícímu škodu vzniklou tímto jednáním. Prodávající uplatní právo na úhradu škody zejména v případě nákupu zboží "na objednávku", které bylo nutné na přání zákazníka obstarat nebo v případě, že v souvislosti se zajištěním zboží došlo již k vynaložení prokazatelných nákladů, jako zbytečná doprava atd.

 

Prodávající má právo

      1.  Stornovat objednávku z důvodu, že zboží je již vyprodané. V případě, že tato situace nastane, prodávající bude neprodleně zákazníka kontaktovat                     za účelem dohody o dalším postupu.            

      2.  Záměna květin je ze strany prodávajícího možná do poměrné části 30% ve vztahu k fotografii uvedené na e-shopu vzhledem k sezonní nabídce                          a aktuální dostupnosti některých květin. Prodávající si vyhrazuje právo na záměnu dle tohoto odstavce bez předchozího upozornění zákazníka.

      3.  Pokud by bylo nutné provést záměnu květin ve větší míře než 30%, zákazník bude neprodleně kontaktován prodávajícím

 

V souladu se zákonem č. 367/2000 máte jako zákazník právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. Toto právo se vztahuje pouze na zboží nepodléhající zkáze, ne na čerstvé řezané a hrnkové květiny. 

Rozhodnete-li se pro odstoupení v této lhůtě, žádáme Vás o dodržení níže uvedených podmínek:Kontaktujte nás (písemně), že žádáte o odstoupení od smlouvy. Uveďte číslo objednávky, varibilní symbol, datum nákupu.

Pokud jste již zboží obdržel-a a převzal, zašlete jej zpět na naší adresu a to za následujících podmínek:

nesmí být použité,

musí být nepoškozené,

musí být kompletní s originálem dokladu o koupi

Zboží posílejte doporučeně a pojištěné, jelikož neručíme za jeho případnou ztrátu na cestě k nám (doporučeně neznamená na dobírku).

V případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží bude vráceno na náklady odesílajícího zpět.

      •  

Reklamační řád

Zaručujeme Vám, že v našem virtuálním obchodě poskytujeme stejné podmínky pro uplatňování reklamací, jaké jsou platné v kterékoliv běžné kamenné prodejně, a které jsou v souladu s platným obchodním zákoníkem, resp. občanským zákoníkem.

Reklamace lze uplatňovat písemně, prostřednictvím emailu nebo osobně v sídle naší společnosti KVĚTINY M, spol. s. r. o., U Elektry 895/9, 198 00 Praha 9 - Vysočany, nebo v kamenných prodejnách firmy. Pro další informace týkající se případných reklamací nás můžete kontaktovat na tel. číslech: 724 324 392 nebo emailem: info@kvetinym.cz